DOI: https://doi.org/10.20998/2078-7405.2019.91.21

ЗМІНА НАПРУЖЕНЬ В НАДТВЕРДІЙ КЕРАМІЦІ ПРИ ВІБРО-АБРАЗИВНІЙ ОБРОБЦІ

Victor I. Burlakov

Анотація


У статті розглянутий вплив віброабразивної обробки на зміну залишкових напружень в надтвердій кераміці. Приведені і оцінені дифрактограми поверхонь під різними кутами відображення до і після вібро-абразивної обробки. Приведена і оцінена залежність величини залишкових напружень від часу обробки, розрахунок величин залишкових напружень до і після вібро-абразивної обробки. Експериментально показано зниження залишкових напружень в надтвердій кераміці залежно від часу обробки. Надані результати стійкісних випробувань інструменту і показана можливість підвищення стійкості за рахунок управління залишковими напруженнями в інструментальному композиті.

Ключові слова


дифрактограма; залишкові напруження; міцність конструкцій; бреггівські кути; вібраційна обробка.

Повний текст:

PDF

Посилання


Bakunov, V.S. Prochnost i struktura keramiki /

V.S. Bakunov, A.V. Belyakov // Ogneuporyi i tehnicheskaya keramika. – 1998. – № 3. – pp. 11–15.

Kuzin, V.V. Effektivnoe primenenie vyisokoplotnoy keramiki dlya izgotovleniya rejuschih i deformiruyuschih instrumentov / V.V. Kuzin // Novyie ogneuporyi. – 2010. – № 12. – pp. 13‒19.

Grigorev, S.N. Vliyanie silovyih nagruzok na napryajenno-deformirovannoe sostoyanie rejuschih plastin iz oksidnoy keramiki / S.N. Grigorev, V.V. Kuzin, D. Berton [i dr.] // Vestnik mashinostroeniya. – 2012. – № 1. – pp. 67‒71.
ISSN 2078-7405